Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-02-27 18:29:17

koli

Administrator

Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 25
Punktów :   

Wakacje - Euro Trip;)

Siemka
Pewno wspominałem  Wam co planuje na wakacje, napewno mówiłem Drogiemu,bo on się troche podjarał tez tym tematem...gadaliśmy coś na temat biletów pociągowych na cała Europe,itp.,ogólnie wszystko obracało się wokół tematu,aby pośmigać sobie troszke po Europie jak najmniejszym kosztem:)...najtaniej wychodziło by,żeby jechać samochodem,albo raczej samochodami:)...z tym nie bedzie raczej problemu,bo 2 samochody które by jechały są już wstępnie załatwione,nawet możliwe,że udałoby się załatwić 3...wyjazd byłby w lipcu albo w sierpniu i trwał ok.10-12 dni...dlatego pisze teraz,żeby każdy kto miał chęci odłożył coś kasy,wziął w razie co urlop,gdy już będzie wszytsko dogadane,czy po prostu zaklepał termin.Od razu mówię,że to trochę survivol,ale takie coś bedzie najlepsze:D,a mianowicie:
kieruje nie tylko posiadacz auta,ale też Ci co mają prawko,Ci co nie mają będą ogarniać nawigacje,trase,mape...śpimy albo w samochodzie,albo w śpiworach przy dobrej pogodzie i dobrym miejscu,albo ewentualnie w hotelach "przy uboczach dróg" , z tego co wiem są one o wiele tańsze niż normalne hotele w miastach...ogólnie bawimy się ,zwiedzamy i ogarniamy zajebiste motywki przy minimalnych kosztach:P,wiadomo jedzonko i procenty zabieramy z Piły
Trase ustaliłem wstępnie:
Piła - Berlin - Amsterdam -Bruksela - Paryż - Lyon - Nicea - Monaco - Mediolan - Rust -Piła

Plan jest ułożony tak,że wszystko jest mniej więcej po drodze...Berlin jest pierwszy po drodze,pewno większość z Was przejeżdzałą,ale nie wiem czy każdy miał okazje być tak,żeby chwile po nim pochodzić,itp...w Amsterdamie ogarniemy legalnego lolka,czerwoną dzielnice i inne motywki z tego rejonu:D...Bruksela jest po drodze do Paryża,a że to stolica Belgi,więc też pewno niezle wrażenie zrobi...Paryż to wiadomka wieża Eifla,może Luwr,itp....Lyon jest kwestia względna,ale warto będzie zrobić mała przerwę w trasie ,bo do Nicea i Monaco spora droga,zreszta w jakimś przewodniku jak czytałem to jarali sie tym Lyonem...nie wiem czy ogarniacie Nicea,ale wpiszcie sobie w Googlach to Wam stanie,hehe:),wkońcu to LAzurowe wybrzeże...Monaco jest siedziba burżuazji,więc tam skorzystamy z noclegu chyba na plaży(albo w Nicei),bo ciezko bedzie o bliski tani hotel,hehe:)...z Monaco ruszamy do Mediolanu,zobaczymy co tam we Włoszech słychać;)...w drodze powrotnej zachaczymy o Rust,jest tam Europa Park,drugi po Disneylendzie największy park rozrywki w Europie,będzie jazda:)...potem juz powrót do Piły:)

Gdybyśmy jechali np. 10 lipca to po drodze w Duisburgu będzie odbywało sie Love Parade;p,wiem że tam nieogarnięta muza,ale fajnie zobaczyc z milion bydła i wstęp za free,zreszta nie przy takiej muzie najebani wymiataliśmy,więc pewno byłaby nera,heh:D

Ogólnie:
Trasa - 4237 km
Czas jazdy łacznie - 42 godziny

Zakładając,że samochód spali 7litrów/100 przy 4 zł za bene to:
100km - 28zł
4234km - ok 1200zł na jeden samochód

Jak w samochodzie będą jechały 4 osoby to wychodzi 300zł,a jak 5 to 240zł

Trzeba doliczyć ok 100zł na osobę(pewno wyjdzie mniej,ale w razie co licze więcej) za płatne autostrady

Najlepiej,gdyby każdy wziął ok 200Euro,to suma która starczy na lajcie na motywki, m.in wstęp na wieże Eifla,te hoteliki,wstęp do Europa Parku,na jakieś żarcie i picie,itp.

Przed wyjazdem dajemy każdy pojazd do kontroli do mechanika,koszt dzielimy tak:
50 procent daje właściciel,50 reszta osób co jedzie autem...np. jak wyszło 200zł,to ja daje 100 a każdy inny co jedzie ze mną po 25zł

Oczywiście jak już mówiłem zaopatrzenie żywieniowe,itp robimy tutaj

Czyli łącznie wyjdzie ok. 1200zł na osobę

Wiarę da skołować,ale mi zależy żeby jak najwięcej z Was jechało;)

Myślę,że jak za takie wrażenia cena jest korzystna;)

Co Wy na to??

Offline

 

#2 2010-02-28 00:29:49

szymbor 37,1

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 34
Punktów :   

Re: Wakacje - Euro Trip;)

100% tak z tym, że urlop załatwię cały w sierpniu poza tym będzie u mnie dużo lepiej z kasą myślę że jak u każdego bo cały lipiec nie trzeba się utrzymać w innym mieście na uczelni itp. Koli - na mnie możesz liczyć na 100% no chyba, że umrę albo coś:)Tylko proszę wyruszmy  na koniec lipca:)
Rozjebałeś mnie tym postem!!!! na windsurfing w takim razie nie jadę na 100% tylko na to!!!!!

Offline

 

#3 2010-02-28 14:17:48

koli

Administrator

Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 25
Punktów :   

Re: Wakacje - Euro Trip;)

No właśnie o to chodzi,żeby teraz ustalić ten termin:)

Póki co wszystko wskazuje na sierpień:
- Lemek ma w lipcu wesele
- Kopowy ma urlop w sierpniu dopiero i zobowiązał się,że wtedy pojedzie
- Szymbiemu tak samo lepiej pasuje sierpień
- No i jest więcej czasu na odłożenie kasy:D

A więc wstępnie Sierpień;)

Offline

 

#4 2010-02-28 15:56:15

Rychu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 11
Punktów :   

Re: Wakacje - Euro Trip;)

Co do wakacji - ja narazie się nie deklaruje ale jak już miałbym jechać to tez lepiej mi pasi sierpień. Druga sprawa - nie jade teraz z olka na wyspe ze względu na inny motywek, także majówka na Tropical jak najbardziej Ola tylko nie wie czy ogarnie bo bedzie miała motywki z licencjatem ale ja nie odmówie Pozdro

Ostatnio edytowany przez Rychu (2010-02-28 16:09:36)

Offline

 

#5 2010-02-28 20:25:32

leman54

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 9
Punktów :   

Re: Wakacje - Euro Trip;)

Koli dałeś date 10 lipca;] odpada bo mam wesele ;] chyba że nie  pójde ;]
Mi sie pomysł bardzo podoba. Zobacze jak to będzie z urlopem bo jak wiecie u nas w wakacje w budownictwie jest najwięcej roboty więc musiał bym gadać z szefem jak będzie z urlopem jeśli załatwie urlop tak wiecie że jade ;] Pozdro.

Koli zaczni pracować w biurze turystycznym "ITAKA" ;]

Offline

 

#6 2010-02-28 22:17:19

koli

Administrator

Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 25
Punktów :   

Re: Wakacje - Euro Trip;)

Nie,no termin jest ustalony wstępnie na sierpień,więc Lemek nie martw się, będziesz na swoim weselu i my też zawitamy tam do kościoła:)Pytaj się o urlop i daj znać,będzie dobrze;)

Offline

 

#7 2010-03-01 13:46:41

szymbor 37,1

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 34
Punktów :   

Re: Wakacje - Euro Trip;)

Czyli most of us, czytajcie większość (już szlifuje ang na wyjazd) pisze się na sierpień - ja coś czuje, że to będzie przygoda życia!!!
Koli załóż własne biuro podróży ziom:)
A tak nawiasem mówiąc - jak my nie możemy normalnie, jak ludzie dojść od Nowcia na Bowling to teraz wyobraźcie sobie co tam będzie się działo

Ostatnio edytowany przez szymbor 37,1 (2010-03-01 13:54:51)

Offline

 

#8 2010-03-01 14:07:58

koli

Administrator

Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 25
Punktów :   

Re: Wakacje - Euro Trip;)

Hehe,no kurwa tego się trochę boję;p..ale raz się żyje wkońcu,ogarniemy to:D.Szymbi wez tam lepiej powtórz niemiecki,bo z tym językiem będziemy chyba najgorzej stali a z tego co wiem to TY czaisz dosyć niemca...
Wogóle każdy co jedzie ma OBOWIĄZEK przypomnienia i szlifowania języka w możliwym zakresie;)
pozdro

Offline

 

#9 2010-03-01 14:19:16

szymbor 37,1

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 34
Punktów :   

Re: Wakacje - Euro Trip;)

Niemiecki u mnie dalej jest na zajebistym poziomie - także to to spoko, w każdej chwili mogę się porozumiewać po niemiecku. Angol też luz. Jeżeli chodzi o języki to nie będzie problemu ze mną.
Warto by było zacząć już sie spotykać i ogarniać to wszystko bo tu trochę przygotowań jest. Tak raz na 2 tyg się spotkać i ogarnąć co i jak byłoby okej

Offline

 

#10 2010-03-02 18:55:17

koli

Administrator

Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 25
Punktów :   

Re: Wakacje - Euro Trip;)

Nowciu coś mówił o piątkowym bowlu, myśle że możemy wtedy coś więcej pogadać,bo do ustalania jest dużo...ale najwiędcej bedzie do robienia i ustalania w okresie wakacyjnym,wiadomo większa podjara i zbliżający się termin...

Offline

 

#11 2010-03-07 12:35:25

szymbor 37,1

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 34
Punktów :   

Re: Wakacje - Euro Trip;)

Tak jak już wspominałem proponuje aby kazdy z uczestnikow wplacał obliczony koszt benzyny, autostrad, parkingów na konto właściciela samochodu ułatwi to rozliczanie się i nie będzie zadymy przy płaceniu za benzynę.
Do Koliego w WBK masz konto >30 ono jest darmowe, w dodatku ta kasą możesz bezprowizyjnie płacić i wypłacać kasę w całej niemal Europie.

Offline

 

#12 2010-03-28 04:14:18

kopek87

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-28
Posty: 3
Punktów :   

Re: Wakacje - Euro Trip;)

jak w sierpniu to jade!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#13 2010-06-01 16:40:30

szymbor 37,1

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 34
Punktów :   

Re: Wakacje - Euro Trip;)

http://www.eurocamp.pl/

Tutaj strona wyszukana w necie przez naszego poszukiwacza mocnych wrażeń Rafała "mała pała" Drogosza. Ceny są przystępne, nocować można w zaplanowanych i z góry zarezerwowanych miejscach. Proszę obczaić i się ustosunkować.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pedagogikawnow.pun.pl www.gw.pun.pl www.menadzer2009zuzlowy.pun.pl www.pixelart.pun.pl www.pracasocjalna.pun.pl